Tarih:20 Eylül 2002 Cuma
Sayı:1849


Yeni Taşova Gazetesi


İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması dolayısıyla 18 Eylül 2002 Çarşamba günü Atatürk İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bir tören düzenlendi.

Saat 10.00’da başlayan program saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başladı. Atatürk İ.Ö.Okulu Müdürü Hamit Akkoyunlu’nun konuşmasını müteakip, başarılı öğrencilerden Cansu Kıymet bir konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Yücel, yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını dileyerek bu dönem 340 öğretmen ve 6675 öğrencimizin ilköğretim haftasını kutladı. Kaymakam Mustafa Çit ise konuşmasında: "Sizlere emanet edilen öğrencilerin her şeyinden sorumlusunuz. Bu dönem; Anadolu, Fen Liseleri ve il düzeyinde yapılacak sınavlarda daha büyük başarılar istiyorum. Amacımız köy ve kasaba okullarında da öğrenci-veli-öğretmen ilişkileri güçlendirilerek seviye yükseltilmelidir." dedi. Büşra Çınar önderliğinde öğrencilerin topluca “Öğrenci andı” nı okumasından sonra emekli öğretmen Sedat Gündüz bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin öğrenciler tarafından okunmasından sonra tören folklor gösterileri ile sona erdi.

YOLAÇAN’DA CİNAYET

İlçemize bağlı Yolaçan köyünde 14 Eylül 2002 Cumartesi günü yatsı namazından sonra evine dönmekte olan Muammer Demir (32) isimli genç, av tüfeği ile ateş edilmek suretiyle öldürüldü.

15 Eylül 2002 Pazar günü Yolaçan köyünde toprağa verilen Merhum Demir’e Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

YEŞİLYURT KÖYÜNE İKİNCİ KÖPRÜ YAPILDI

Yeşilyurt’u Sepetli köyüne bağlayan ikinci köprü ulaşıma açıldı.Köyhizmetleri tarafından yapılan köprünün Sepetli-Yeşilyurt arasını 1.5 km daha kısaltıyor. 168 milyar liraya malolan köprü 1 yılda tamamlandı.

CHP Milletvekili Adayları Mustafa Sayar ve İsmail Öksel Gazetemizi Ziyaret Ettiler

CHP Milletvekili adayları Mustafa Sayar ve İsmail Öksel 19 Eylül Perşembe günü bir grup partili ile ilçemizi ziyaret ettiler.

SAYAR ve ÖKSEL ilçemizde ziyaretlerini kalabalık bir grup partili ile birlikte sürdürdüler. Gazetemizi de ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Taşova İlçe Başkanı Kani Önal, Milletvekili adayları Mustafa Sayar ve İsmail Öksel;
“Ulusal bağımsızlığımızdan yana olanlardan, çağdaş, laik cumhuriyetten yana olanlardan, insan ve insan emeğini en yüce sayanlardan, eğitimde ve sağlıkta halktan yana yasaların uygulanmasını isteyenlerden, tüm halkımızın sosyal güvenlik şemsiyesi altında devletimizin tarafından alınmasını isteyen herkesten oy ve destek istiyor, kısaca kendi yönetimine kendisi ortak olmak isteyen herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dediler.

ALİ ÜNAY DEHAP’TAN 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI

Emek, barış ve demokrasi bloğu olarak seçime DEHAP çatıı altında seçime katılan bileşenlerden Ali Ünay’da ilimizden 1. sıra milletvekili adayı oldu.

Emekli eğitim emekçisi olan adaydan başka 2. sırada Şemsettin Gümüş, 3. sırada ise Nizamettin Çınar bulunuyor

YTP GENEL BAŞKANI İSMAİL CEM AMASYA’DA

Yaklaşan Erken Genel Seçimler dolayısı ile siyasi partilerin seçim çalışmaları sürüyor. Yeni Türkiye Partisi Genel Başkanı İsmail Cem bugün YTP 1. Sıra adayı Gönül Saray ile birlikte Amasya il binasının açılışını gerçekleştirecek.

Saat 17.00’de ilimize gelecek olan Cem ve beraberindeki heyet, Amasya il teşkilatının açılışından sonra Amasya Radyo ve Televizyonunda canlı yayın programa konuk olacak.

NAKLİYECİ EKREM GÜNDÜZ VEFAT ETTİ

İlçemiz nakliyecilerinden Ekrem Gündüz (47) vefat etti. İstanbul’da nakliyecilik yapmakta olan Ekrem Gündüz bir süredir tedavi görüyordu. Umutlu köyünde 16 Eylül günü toprağa verilen merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz

SEÇMEN SAYIMIZ İLÇE GENELİNDE 34.272 OLDU

3 Kasım 2002 Pazar günü yapılacak Erken Genel Seçimlerde ilçemizde oy kullanacak seçmen sayısı kesinleşti. Buna göre ilçe genelinde 160 sandıkda 34 bin 272 seçmen oy kullanacak.

İlçe merkezinde ise 30 sandıkda 7839 seçmen oy kullanacak.

1999 genel seçimlerinde ilçe genelinde 33 bin 871 seçmenimiz bulunuyordu.


Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi'nden aynen alınmıştır.


Yeni Taşova Gazetesi'nden Alper Yasin GÜNAYDIN'a bu bölüme katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Copyright © TAŞOVA SİTESİ www.tasova.com Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2002-09-21 (73 okuma)

www.tasova.com